Wycieczka do Torunia

Wersja do wydruku

Klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami wybrały się na pełną wrażeń, dwudniową wycieczkę do Torunia!

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od niezwykłej wizyty w Niewidzialnym Domu, gdzie mogliśmy spojrzeć na świat z perspektywy osób niewidomych. Było to bardzo poruszające i wartościowe doświadczenie.

Zwiedziliśmy także Toruń – miasto Mikołaja Kopernika i oczywiście… pierników! W Muzeum Toruńskiego Piernika poznaliśmy tajniki wypieku tych słynnych smakołyków, a każdy uczestnik własnoręcznie przygotował swojego pierniczka.

Wieczorem czekał na nas fascynujący seans w planetarium, a drugiego dnia zdobywaliśmy wiedzę poprzez zabawę w interaktywnym Centrum Nauki Młyn Wiedzy.

Na zakończenie odwiedziliśmy imponujący zamek krzyżacki w Golubiu-Dobrzyniu, który - według legend - nawiedza duch Białej Damy.

To były dwa dni pełne uśmiechu, nowych doświadczeń i świetnej zabawy. Wycieczkę zdecydowanie możemy zaliczyć do bardzo udanych!

(N.P.)