Projekt "Rowerowa Stolica Polski"

Gmina Jarocina przystąpiła do rywalizacji Gmin o Rowerową Stolicę Polski.
Rywalizacja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa przez miesiąc. Udział w rywalizacji jest nieodpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest zainstalowanie aplikacji "Aktywne Miasta", zalogowanie się do rywalizacji i korzystanie z aplikacji podczas jazdy na rowerze. Aplikacja będzie zliczała każdemu uczestnikowi ilość przejechanych kilometrów. Dla najlepszych trzech rowerzystów i najlepszych trzech rowerzystek, którzy w ramach rywalizacji uzyskają największą ilość przejechanych kilometrów, Gmina Jarocin ufundowała nagrody w postaci bonów podarunkowych do sklepów rowerowych.
Do wyniku szkoły mogą wliczać się także wyniki innych osób, np. rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły lub innych osób, które po zainstalowaniu aplikacji "Aktywne Miasta" zalogują się do podgrupy przypisanej do wybranej szkoły.
Aby dołączyć do rywalizacji, przejdź do App Store / Sklepu Play i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" (QR Code). Po uruchomieniu programu przejdź do "Rywalizacje" i wybierz kafelek "RSP dla gmin 2026". W dalszym kroku wyszukaj gminę: "Jarocin", następnie rodzaj: "Szkoły" i wybierz grupę: "Szkoła Podstawowa w Cielczy". Gotowe! Kiedy wsiądziesz na rower, uruchom aplikację, wybierz pozycję "Aktywność" i rozpocznij naliczanie kilometrów!
